Приветствую Вас Гость | RSS
Original
Freelancer
Server
Главная | | Регистрация | Вход
 
Главная » 2013 » Октябрь » 14 » Покровителька українського козацтва
08:54
Покровителька українського козацтва

Це свято відзначає вся країна: відбуваються масові заходи, в православних церквах відправляються служби, молебні,
в населених пунктах проводяться святкові гуляння, фестивалі, ярмарки, кінні перегони, козацькі паради та змагання.



Для козаків свято Покрови було найбільшим і найзначущим святом. В цей день відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови. Багато років підряд існувала традиція освя-чувати зброю на Покрову в церквах. Вважалося, що це допоможе здобути перемогу в бою.
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва.
Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці. Саме тому, починаючи від 2005 року, в Києві та інших містах проходить щорічний марш на честь свята УПА. Цьогорічне гасло маршу звучить як «Боротьба УПА досі триває, оскільки її кінцева мета - Українська Самостійна Соборна Держава досі залишається метою, а не дійсністю!».
До Покрови завершувався період сватань і приготування до весіль, який починався після Першої Пречистої. З особливим нетерпінням на Покрову чекають дівчата. Це для них було найбільше свято: у молоді починався сезон вечорниць, а у господарів – період весіль, і юнки залюбки брали участь у весільних обрядодійствах. Період весіль триває до Пилипівки (27 листопада). Ті ж дівчата, які, поки що, не знайшли своєї долі, повинні молитися святій Покрівоньці: "Покровонько, Покровонько, покрий мені головоньку". А на Поділлі дівчата казали: "Свята мати, Покровонько, завинь мою головоньку, чи в шматку чи в онучу – най ся дівкою не мучу!”.
 
Матеріал з сайту http://hm.ua/novosti/current/379
Категория: Новости сервера | Просмотров: 1290 | Добавил: bss
[ Форма входа ]

[ Категории раздела ]
Новости сервера [41]
Новости сервера

[ Поиск ]


[ Проекты будущего ]
Проект Венера

[ Наши друзья ]
Сайт клана Trade Federation
Сайт клана Red Dogs
Сайт клана Dark Side
RUSSIAN FREELANCER SERVER

[ Календарь ]
«  Октябрь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

[ Архив записей ]

[ Друзья сайта ]
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Наш провайдер "Darlics"

  • [ Статистика ]

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Copyright Burka © 2025Сделать бесплатный сайт с uCoz